PRZEGLĄD FOLKLORYSTYCZNY „TO I OWO NA LUDOWO”

W dniu 25 listopada 2022 roku, w Auli Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu rozbrzmiewały folklorystyczne rytmy. Od 2008 roku Zespół Szkół Specjalnych nr 102 organizuje Integracyjny Przegląd Folklorystyczny „To i owo na ludowo”, w tym roku odbyła się już XI edycja tego przedsięwzięcia, pod hasłem „Dookoła świata z tańcem i piosenką, niewyśpiewaną a najpiękniejszą”. W Przeglądzie udział brała młodzież ze szkół ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i młodzież szkół ogólnodostępnych. Można było podziwiać występy około 150 tancerzy i śpiewaków, między innymi zespoły: Galimatias i Farishta ze Stowarzyszenia Na Tak, a także uczniów reprezentujących  ZSS 101, ZSS 105, ZSS 107, ZSS 112, Szkołę Podstawowa nr 1 z Kicina, Szkołę Podstawową 68 z Klasami Integracyjnymi w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcące nr IX w Poznaniu oraz Poznańską Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną 1stopnia i 2 stopnia. Kolorytu i splendoru dodał Przeglądowi wyśmienity występ profesjonalistów z Zespołu Tańca Ludowego Poznań przy AWF. Swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele Kuratorium Oświaty, Wydziału Oświaty i Dyrektorzy Szkół, rodzice występujących uczniów, a przede wszystkim cała społeczność ZSS102.