Wyjście na Ogólnopolską Konferencję SiUP – Studenckie i Uczniowskie Pasje

W dniu 17.05.2024, uczniowie naszej szkoły mieli wyjątkową okazję uczestniczyć w pierwszej edycji Ogólnopolskiej Konferencji SiUP – Studenckie i Uczniowskie Pasje, która odbyła się na Wydziale Matematyki i Informatyki na Campusie Morasko. To inspirujące wydarzenie zgromadziło młodych entuzjastów nauki, dając im możliwość wysłuchania prezentacji, udziału w warsztatach oraz zdobycia nowej wiedzy.

W pierwszej części konferencji studenci przedstawili następujące referaty:
– Marcelina Woźniczak (S) – “Matematyka i muzyka – co mają wspólnego”,
– Aleksandra Górecka (S) – “Matematyka w poezji. Czy to w ogóle możliwe?”,
– Zuzanna Szeląg (S) – “Skoczek robi SiUP i mamy problem! Czyli grafy na szachownicy”,
– Klaudia Majik (S) – “Czy istnieje prowadzenie, które gwarantuje wygraną? – czyli matematyka w grach zespołowych”,
– Szymon Jóźwiak, Stanisław Jarocki (S) – “Algorytm na sukces w Hackathonie”.

Po sesji referatowej była przerwa obiadowa, podczas której zostaliśmy poczęstowani pysznym ciastem oraz mini pizzami.

Odwiedziliśmy także Kolekcję Maszyn Liczących.

W programie znalazł się również występ muzyczny koła studenckiego.

Po przerwie wystąpili: – Władysław Kuczerenko, Przemysław Głowacki (S) – “Idealne narzędzia do pracy w zespole”, – Tomasz Kornatka, Oliwia Nowak (U) – “Przewodnik po Oslo – offline na Android”.

Aktywnie uczestniczyliśmy w panelu dyskusyjnym zadając dociekliwe pytania.

Udział w tym wydarzeniu nie tylko poszerzył horyzonty naszych uczniów, ale również znacząco podniósł ich umiejętności matematyczne.

Serdecznie dziękujemy organizatorom za umożliwienie nam wzięcia udziału w tak inspirującym wydarzeniu. Zachęcamy wszystkich uczniów do rozwijania swoich pasji i uczestnictwa w przyszłych edycjach konferencji SiUP!