WYJAZD NA UNIWERSYTET VIADRINA

Matura i co dalej?

Na to pytanie uczennice i uczniowie naszego liceum szukali odpowiedzi  podczas wizyty na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankrurcie nad Odrą. 27 października 2022r. odbył się Polski Dzień Informacyjny dla uczniów, którzy rozważają możliwość podjęcia studiów zagranicą. Tego dnia można było poznać tę starą, kameralną uczelnię, jej historię, wydziały, kierunki, zapoznać się z ofertą języków obcych, poczuć klimat życia studenckiego a nawet spróbować, jak smakuje obiad w stołówce studenckiej. Razem z panią prof. Katarzyną Grabowską i panią prof. Grażyną Baran grupa uczennic i uczniów poznała też kilka ciekawych miejsc we Frankfurcie, podczas jesiennego spaceru.

Teraz już pozostaje dobrze zdać maturę i wybrać odpowiedni kierunek studiów – być może będzie to Viadrina? Powodzenia – Viel Erfolg!

napis dzień informacyjny na uniwersytecie