Projekt miast partnerskich Poznań/Hannover

Od 27.09.2023 do 30.09.2023r. 10 uczennic i uczniów z klasy 3d przebywało pod opieką pani prof. Katarzyny Grabowskiej w Hanowerze na zaproszenie fundacji Politik zum Anfassen. Razem z przedstawicielami 7 LO, ZSŁ oraz z młodzieżą z gimnazjum Goetheschule Hannover nasi uczniowie brali udział w projekcie Pimp Your Twin Town. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wcielić się w rolę młodych polityków, którzy zajmowali się problematyką komunalną i mieli okazję spróbować swoimi pomysłami zmienić najbliższe otoczenie. Intensywne prace w komisjach zakończone zostały obradami w sali plenarnej w Nowym Ratuszu, podczas których kierując się zasadami demokracji, przedstawiano zgłaszane wnioski a następnie głosowano nad ich przyjęciem.

Ten krótki pobyt dostarczył wszystkim wielu nowych doświadczeń, przybliżył naszym uczniom zasady demokracji oraz pozwolił na rozwijanie języka niemieckiego. Wkrótce, bo już 9.10.2023r. rozpocznie się druga część projektu, tym razem Poznaniu.

Allen jungen PolitikerInnen wünsche ich viel Spaß bei weiteren Arbeiten an dem demokratischen Projekt.

Realizację projektu wsparła merytorycznie i finansowo Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży

Opiekunka projektu – Katarzyna Grabowska