JUGEND DEBATTIERT INTERNATIONAL

Czy da się debatować w języku obcym na trudny temat? Odpowiedź na to pytanie dla uczniów klas szkół partnerskich Republiki Federalnej Niemiec biorących udział w międzynarodowym konkursu debatanckim „Jugend debattiert” brzmi „tak”!

28. marca kolejny raz byliśmy gospodarzami regionalnego finału tego konkursu, w którym wzięli udział przedstawiciele czterech liceów: I w Lesznie oraz II, VII i IX LO w Poznaniu. Uczestnicy przygotowali się do debaty na temat: „Soll Sexualerziehung in der Grundschule obligatorisch stattfinden?”.

Jury wytypowało do udziału w etapie krajowym dwie osoby. Obok debatanta z VII LO Poznaniu jest to również Michelle Nadrau, uczennica klasy 1d, która już w kwietniu będzie dalej rozwijać swoje umiejętności na debacie w Warszawie. Gratulujemy i trzymamy kciuki!