II WIELKOPOLSKI KONKURS FOTOGRAFICZNY – ARCHITEKTURA W MOIM OTOCZENIU

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu, którego rozstrzygnięcie nastąpiło 23 maja br., było IX Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta w Poznaniu, ul. Warzywna 24. Nadesłano 166 prac z 38 wielkopolskich szkół. Profesjonalne jury oceniało je w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum. Przyznano 30 wyróżnień, nagrody za zajęcie I, II i III miejsca w obydwu kategoriach, a także nagrodę organizatora, nagrodę dyrektora szkoły oraz nagrodę głównego fundatora nagród – Polskiej Spółki Gazownictwa.

Patronat nad konkursem objęli również i sfinansowali nagrody: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Znak i Księgarnia Arsenał. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z Krobi, Pecnej, Zbąszynia, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego, Leszna, Wrześni, Stęszewa, Baranowa oraz Poznania.

Wystawa wszystkich prac będzie eksponowana w holu Urzędu Wojewódzkiego, a uroczyste otwarcie nastąpi 15 września 2017 r.

Jury w składzie: Agata Ożarowska – Nowicka, Maciej Krajewski i Bartosz Seifert uchwaliło następujący werdykt:

w kategorii gimnazjum:

I miejsce  – Aniela Miszewska z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego w Poznaniu

II miejsce – Liwia Skorosz z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego w Poznaniu i Stanisław Ziętek z Gimnazjum im. Powstańców Wlkp. z Pecnej

III miejsce – Julia Jankowska z Niepublicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Jarocinie i Zuzanna Wawrzyniak z Gimnazjum im. Polskich Noblistów w Baranowie

wyróżnienia:

Maksymilian Gajewski Gimnazjum Dwujęzyczne im. Dąbrówki w Poznaniu

Jakub Gałczyński Gimnazjum nr 33 w Poznaniu

Oskar Jankowski z Gimnazjum nr 68 im. A. T. Działyńskiego w Poznaniu

Bartłomiej Kardasz z Gimnazjum im. Powstańców Wlkp. z Pecnej

w kategorii liceum:

I miejsce – Aleksandra Koza z Zespołu Szkól nr 1 im. S. Garczyńskiego w Zbąszyniu

II miejsce – Sandra Mikołajewska Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie i Kornelia Nowak – Brzeska z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu

III miejsce – Anna Kruś Z Zespołu Szkól Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu i Łukasz Frasunkiewicz z Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

wyróżnienia:

Sandra Cieślewicz z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gnieźnie

Izabela Druciarek z Bursy nr 2 ZSM w Poznaniu

Julia Forycka z IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wlkp.

Adam Ingersleben z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu

Natalia Kaczmarek z IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wlkp.

Szymon Kawecki z Publicznego Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu

Jagoda Kiełtyka z IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wlkp.

Magdalena Klarzyńska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni

Przemysław Knutelski z Bursy nr 2 ZSM w Poznaniu

Marcin Kukielski z Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 w Poznaniu

Emil Kulczyk z Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 w Poznaniu

Oliwia Kulmińska z IX Liceum Ogólnokształcącego im. K. Libelta w Poznaniu

Kinga Kwiecińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi

Joanna Mazur z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu

Bartosz Migaszewski z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu

Dominika Nowak z IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina w Ostrowie Wlkp.

Kajetan Nowak z Zespołu Szkół Komunikacji im. H. Cegielskiego w Poznaniu

Anita Pieczyńska z I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gnieźnie

Małgorzata Rayall de Ragan z II Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Lesznie

Maciej Rutkowski z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu

Krystian Sobecki z Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych im. E. Molinowskiego w Ostrowie Wlkp.

Klaudia Sołtysik z Zespołu Szkół im. S. Garczyńskiego w Zbąszyniu

Konrad Szulc z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu

Patrycja Walczak z Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych im. E. Molinowskiego w Ostrowie Wlkp.

Miłosz Zbierski z IX Liceum Ogólnokształcącego im. K. Libelta w Poznaniu

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymał Krzysztof Murcha z Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN w Poznaniu

Nagroda Organizatora przypadła Natalii Zomerfeld z Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych im. E. Molinowskiego w Ostrowie Wlkp.

Nagrodę Polskiej Spółki Gazownictwa otrzymała Agata Gomułka z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Krobi

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie gratulujemy

Dyrekcja Szkoły,

Organizatorki konkursu – Kinga Jaszczak i Grażyna Baran