Egzamin pilotażowy DSD II

LOGO EGZAMINU DSD II

18 października 2023r. w VII LO odbył się egzamin pilotażowy DSD II, przygotowany i przeprowadzony przez p. Monię Gibson, doradcę językowego z Niemiec, podczas którego uczniowie klas czwartych, obserwowali egzaminy ustne swoich kolegów z klasy trzeciej z czterech poznańskich liceów: II LO, VII LO, VIII LO oraz IX LO. Naszą szkołę reprezentowali Mateusz Woźniak i Gabriela Ratajczak z klasy 3d, którzy przygotowali prezentację na temat: Czy handel online powinien zostać zabroniony? Do egzaminu przystąpiła zgodnie z zasadami tylko jedna osoba – Mateusz. Choć temat nie bardzo odpowiadał naszemu uczniowi, to poradził sobie z nim wyśmienicie i egzamin zdał na poziomie C1. Mateusz wykazał się bardzo dobrą znajomością tematu i wspaniałymi umiejętnościami językowymi. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ była to dopiero próba, a do właściwego egzaminu Mateusz ma jeszcze rok czasu. A już wkrótce, 29.11.2023r. do egzaminu DSD II przystąpi 21 uczennic i uczniów naszego liceum, którym życzymy powodzenia!!!

Viel Erfolg mit Deutsch.

Nauczycielka języka niemieckiego: Katarzyna Grabowska