Koło turystyczne

KOŁO TURYSTYCZNE IM. LEONA MROCZKIEWICZA I TADEUSZA PERKITNEGO

W IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM W POZNANIU

Koło powstało w 2014 roku z inicjatywy uczniów „Dziewiątki”. Na pierwszą historyczną wyprawę wybraliśmy się do Parku Krajobrazowego im. gen. Dezyderego Chłapowskiego, a potem przez kolejne lata wspólnie przemierzaliśmy turystyczne szlaki.

Udało się nam odbyć 42 wycieczki (stan na październik 2022), odwiedzić 9 województw, zobaczyć 5 obiektów z Listy Światowego Dziedzictwa UNESCO i zdobyć 7 szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski. Nasz oficjalny rekord wysokości to 1603 m n.p.m. Nasz oficjalny rekord wysokości to 1603 m n.p.m. Na koncie mamy też kilka szalonych wyczynów. Ustanowiliśmy zimowy rekord w czasie przejścia Korony Poznania, równocześnie dokonując pierwszego przejścia kobiecego, dotarliśmy do Bieguna Południowego Poznania (czyli najbardziej na południe wysuniętego punktu miasta). Szczególnie dumni jesteśmy z urodzinowej charytatywnej sztafety, kiedy to z okazji 5 lecia Koła obeszliśmy Poznań dookoła zbierając przy tym 5000 złotych dla Fundacji Gajusz. No i dotarliśmy na Zaporę Pilchowice, a nawet dalej…

Przede wszystkim jednak jesteśmy grupą, która lubi spędzać z sobą czas i poznawać miejsca, które często położone są poza najpopularniejszymi szlakami. Jeśli lubisz góry, wędrówki z plecakiem i nieoczywistą przygodę Koło Turystyczne jest zdecydowanie miejscem dla Ciebie!

Od 18 lutego 2020 roku naszym działaniom patronują Leon Mroczkiewicz i Tadeusz Perkinty. Szacowni profesorowie, którzy w czasach młodości odbyli niesamowitą wyprawę dookoła świata. Wyruszyli z Poznania w 1926 roku, by wrócić po odwiedzeniu 5 kontynentów i prawie 4 latach nieprawdopodobnych przygód. W naszych znacznie skromniejszych wojażach też chcemy kierować się wyznawaną przez Leona i Tadeusza zasadą – „byleby naprzód, przed siebie z uśmiechem na twarzy!”.

RozJazdy – BIULETYN KOŁA TURYSTYCZNEGO

Idąc śladami Tadeusza Perkitnego, grupa pasjonatów turystyki (i nie tylko) pod egidą Koła Turystycznego tworzy pismo starające się uchwycić to, co dzieje się wewnątrz koła, jego historię i aktualności. Treści publikowane kwartalnie opisywać będą świat od szczegółu do ogółu. Od życia Koła Turystycznego przez drobne wyprawy i wielkie ekspedycje, aż nawet po podróże kosmiczne.

Zapraszamy do czytania:

RozJazdy nr 8

RozJazdy nr 7

RozJazdy nr 5-6

RozJazdy nr 4

Rozjazdy kwartalnik Koła Turystycznego

RozJazdy nr 3

Rozjazdy Kwartalnik Koła Turystycznego

RozJazdy nr 2

„Najświeższe informacje o RozJazdach znajdziecie na:  www.facebook.com/KwartalnikKT

RozJazdy nr 1