WOJEWÓDZKI KONKURS LITERACKI MOJA MAŁA OJCZYZNA I JA

W tym roku w  naszej szkole odbył się Wojewódzki  Konkurs Literacki Moja mała Ojczyzna i Ja dla uczniów klas 6, 7, 8  szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych Poznania i Wielkopolski.

Szanowne jury uchwaliło następujący werdykt:

Grand Prix otrzymała  Zofia Pohl uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Historia Orła, który ocalił życie.

Szkoła Podstawowa

Literatura faktu:

  1. Agata Grzybowska uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie za pracę zatytułowaną Historyczna walizka
  2. Katarzyna Kozak uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Pamiątka rodzinna – Żywoty Świętych Pańskich
  3. Magdalena Żerdzińska uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Najważniejsza pamiątka rodzinna w moim domu

Proza:

  1. Urszula Lachowicz uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Zaginięcie Eleganta
  2. Igor Klimek uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Rowerem przez Mosinę i okolice
  3. Michalina Lange uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Moja mała Ojczyzna i Ja – Mosina

Wyróżnienia:

Jagoda Wolarczak uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Zaczarowana studnia Napoleona

Jędrzej Stiller uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Łyżka dziadka Wojtka

Poezja:

  1. Julia Kaczmarkiewicz uczennica Szkoły Podstawowej w Buku  za wiersz zatytułowany Kiedy patrzysz na Mural

Wyróżnienia:

Olga Janiak uczennica Szkoły Podstawowej nr 56 w Poznaniu  za wiersz zatytułowany Wiosna na mojej ulicy

 

Szkoła Ponadpodstawowa

Literatura faktu:

  1. Julia Apolonia Strzelczyk uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kantego w Poznaniu za pracę zatytułowaną Świerkowe wzgórze – „zmarł bez przyczyny”
  2. Joanna Duda uczennica Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca ‘56 w Poznaniu za pracę zatytułowaną Przełomowy dzień w historii Poznania
  3. Zuzanna Dzielicka uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 im. K. Libelta w Krotoszynie za pracę zatytułowaną Wywiad z osobą związaną z regionem Wielkopolski, która wykonuje zanikający zawód kowala Seweryn Wasilewski uczeń Zespołu Szkół Komunikacji im. H. Cegielskiego w Poznaniu za pracę zatytułowaną Wspomnienia Poznanianki

Proza:

  1. Wiktoria Bacharewicz uczennica Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. Dr Romana Abrahama we Wrześni za pracę zatytułowaną Nikt się tego nie spodziewał
  2. Klara Michta uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego im. K. Libelta w Poznaniu za pracę zatytułowaną Kruche niczym gliniane naczynia
  3. Marta Kowalczyk uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych im. KEN

w Poznaniu  za pracę zatytułowaną Fragmenty wspomnień

Wyróżnienia:

Bartosz Filipiak uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Środzie Wlkp.  za pracę zatytułowaną Koszyk pełen zmartwień

Wanda Galuba uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego im. K. Libelta  w Poznaniu  za pracę zatytułowaną Wspomnienia o Stanisławie Jakubowskim

Wiktoria Grala uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich w Środzie Wlkp. za pracę zatytułowaną Moje miejsce na ziemi

Karolina Maćkowiak uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wlkp. za pracę zatytułowaną Krotoszyńska zielarka

Lidia Nowak uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych im KEN w Poznaniu za pracę zatytułowaną Starołęka i okolice

Anna Węgrzeniejewska  uczennica II Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Koninie za pracę zatytułowaną Tajemniczy zakonnicy

Poezja:

  1. Kornelia Juskowiak uczennica Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie za wiersz zatytułowany Ojczyzna I
  2. Cezary Mażuchowski uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka w Kaliszu za wiersz zatytułowany Jego wspomnienie
  3. Julia Anna Ostrowska uczennica XII Liceum Ogólnokształcącego M. Skłodowskiej – Curie w Poznaniu za wiersz zatytułowany Skarb Lennej Góry

Wyróżnienie:

Joanna Kaczor uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. Wybickiego w Śremie za wiersz zatytułowany Mój rap, moja Ojczyzna

 

Nagrodę Organizatora otrzymała Olga Kaczmarek uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. Wybickiego w Śremie za pracę zatytułowaną Moja mała Ojczyzna – wieś  Grodzewo

 

Wydawnictwo Miejskie Posnania razem z Poznańskim Archiwum Historii Mówionej nagrodziło następujące osoby:

  1. Zofia Pohl uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Historia Orła, który ocalił życie.
  2. Agata Grzybowska uczennica Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Jarocinie za pracę zatytułowaną Historyczna walizka
  3. Katarzyna Kozak uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Pamiątka rodzinna – Żywoty Świętych Pańskich

wyróżnienia:

Magdalena Żerdzińska uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie za pracę zatytułowaną Najważniejsza pamiątka rodzinna w moim domu

Olga Kaczmarek uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J. Wybickiego w Śremie za pracę zatytułowaną Moja mała Ojczyzna – wieś  Grodzewo

Julia Apolonia Strzelczyk uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kantego w Poznaniu  za pracę zatytułowaną Świerkowe wzgórze – „zmarł bez przyczyny

Seweryn Wasilewski uczeń Zespołu Szkół Komunikacji im. H. Cegielskiego w Poznaniu za pracę zatytułowaną Wspomnienia Poznanianki

Wanda Galuba uczennica IX Liceum Ogólnokształcącego im. K. Libelta  w Poznaniu  za pracę zatytułowaną Wspomnienia o Stanisławie Jakubowskim

W przyszłym tygodniu na stronie naszej szkoły ukaże się recenzja podsumowująca tegoroczny konkurs napisana przez jury.

Odbiór nagród zostanie z finalistami uzgodniony indywidualnie.

Serdecznie gratuluję wspaniałych prac

Kinga Jaszczak