DWIE WYGRANE W LICEALIADZIE

W dniu 28 listopada 2017 roku zawodnicy „Dziewiątki” byli gospodarzami spotkań w ramach igrzysk szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej chłopców. W tych rozgrywkach mogą grać zawodnicy klubowi , czyli ci, którzy posiadają kartę zawodnika danego klubu. W naszej szkole nie mamy zawodnika grającego i trenującego w klubie. W igrzyskach rozgrywane są mecze inaczej  niż w lidze. Spotykają się ze sobą trzy zespoły i po meczach każdy z każdym , do dwóch wygranych setów jeden zespół awansuje do kolejnego etapu rozgrywek. Przeciwnikami zespołu „Dziewiątki” byli zawodnicy Technikum nr 19 (dawny Zespół Szkół Licealno-Technicznych) oraz LO nr 3. Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie siatkarskim. W  pierwszym spotkaniu Technikum nr 19 po zaciętym meczu pokonało LO nr 3 –  2:1 w setach.  Natomiast w pierwszym swoim spotkaniu siatkarze „Dziewiątki” zagrali koncertowo i pewnie 2:0 pokonali Technikum nr 19. Szczególnie rewelacyjnie funkcjonował blok! W drugim wyrównanym spotkaniu po przegraniu pierwszego seta na przewagi zespół pokazał sportowy charakter i wygrał zdecydowanie kolejne dwa sety pewnie awansując do kolejnego etapu rozgrywek!