WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA

Nasza szkoła partnerska

Grupa 15 uczennic i uczniów z klasy 1d1 wraz z opiekunkami p. prof. Katarzyną Grabowską i p. prof. Katarzyną Grudzień spędziła ciekawy, pełen wrażeń czas w Niemczech, w ramach wymiany międzynarodowej z nasza szkołą partnerska Sekundarschule Marsberg. Po weekendzie spędzonym w rodzinach, spędziliśmy czas w szkole, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w lekcjach. Niezapomniane wrażenia pozostaną z wyjazdu do Dusseldorfu i Kolonii, wielu emocji dostarczył nam nocny spacer po starówce Dusseldorfu, mogliśmy zachwycić się rozmachem katedry w Kolonii a w Muzeum Czekolady posmakować słodkości. Nie zabrakło tez ważnej lekcji historii podczas wizyty w muzeum na byłej granicy NRD i RFN. We wzajemnym poznawaniu się pomagała znajomość języka niemieckiego i angielskiego, bariery zostały pokonane. Tydzień szybko minął ale wspomnienia zostaną. Już we wrześniu czekamy na wizytę naszych niemieckich przyjaciół w Poznaniu. Pani Gerstmann i panu Lichau dziękujemy za przygotowanie programu w Niemczech, a Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży za wsparcie finansowe programu.

Wymiana wsparta finansowo przez PNWM
Poznajemy się