Z WIZYTĄ W DREILINDEN-GYMNASIUM BERLIN WANNSEE

Z krótką 3-dniową wizytą do Berlina pojechała grupa 6 uczennic naszego Liceum wraz z opiekunkami panią Katarzyną Grabowska i panią Dorotą Konieczną. Od niedzieli, 3.06 – do wtorku, 5.06.2018r. mieliśmy okazję poznać gimnazjum, które mieści się w najbardziej zielonej części Berlina, uczestniczyć w lekcjach, zobaczyć jak uczą się młodzi uchodźcy w „Willkommensklasse”,  a także wziąć aktywny udział w projekcie „Studientag”, podczas którego można było zapoznać się z ofertą studiów w Berlinie, sprawdzić swoje uzdolnienia i preferencje naukowe. Dużym przeżyciem okazała się wizyta w Haus der Wannseekonferenz, gdzie podczas II wojny światowej odbyło się spotkanie decydujące o losach europejskich Żydów. Nie zabrakło też czasu na wspólny wypad do centrum Berlina oraz na rozmowy z naszymi niemieckimi partnerami.

Mamy nadzieję, że nie była to nasza ostatnia wizyta w Berlinie! Na uczniów z Dreilinden Gymnasium czekamy w Poznaniu.