UCZNIOWIE IX LO Z WIZYTĄ W DREILINDEN GYMNASIUM W BERLINIE

W dniach od 26.05 – 29.05.2019r. grupa młodzieży naszego Liceum wraz z opiekunkami panią prof. Katarzyną Grabowska i panią prof. Dorotą Konieczną gościła w Dreilinden Gymnasium w Berlinie podczas Tygodnia Projektu pod hasłem  „ Kryzysy – bez nas”. Gościem projektu była m.in. parlamentarzystka, przedstawicielka niemieckiej partii SPD pani Cansel Kiziltepe, która przybliżyła wszystkim problem bezrobocia wśród młodych ludzi w Europie. W środę z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy kolejnego gościa, przedstawiciela ambasady Ukrainy w Berlinie, który przedstawił nam istotne fakty konfliktu pomiędzy Ukrainą a Rosją. Po intensywnej pracy w szkole mieliśmy popołudnia na zwiedzenie Berlina oraz Poczdamu oraz pięknej dzielnicy Berlina Wannsee. Dyrektorowi szkoły berlińskiej – Dreilinden Gymnasium, panu Jensowi Stiller składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie naszego Liceum do projektu, za nowe doświadczenia oraz wspaniały czas, który spędziliśmy w Berlinie.

Uczestnicy wyjazdu oraz opiekunki Katarzyna Grabowska i Dorota Konieczna