ŚWIĘTO NAUKI

7 kwietnia 2017 w XVI LO w Poznaniu odbyło się Święto Nauki zorganizowane pod patronatem Wydziału Chemii UAM. W wydarzeniu tym wzięli udział uczniowie klasy 1a – Akademickiej Klasy Chemicznej. Tematem przewodnim Święta było: „Ochrona Środowiska: badania, monitoring, prognozy”. Władze Wydziału Chemii reprezentował prof. dr hab. Piotr Kirszensztejn. Podczas spotkania zaprezentowane zostały najlepsze projekty IX Sympozjum Chemicznego, a następnie uczniowie wysłuchali dwóch wykładów dotyczących ochrony środowiska, które przedstawione zostały przez mgr Iwonę Lasocką-Gomułę z Aquanetu oraz przez prof. dr hab. Karola Kacprzaka z Wydziału Chemii UAM. Swoje umiejętności laboratoryjne prezentowali także najmłodsi uczestnicy spotkania – uczniowie klasy II szkoły podstawowej. Zostaliśmy także opiekunami sadzonki lipy, która została zasadzona na naszym szkolnym dziedzińcu.