RELACJA ZE SPOTKANIA Z RODZINĄ PRZY WRĘCZENIU SZLACHETNEJ PACZKI

Pani Monika z Kubą z początku byli zestresowani wspólnym spotkaniem z darczyńcami. Pomimo towarzyszącego zakłopotania, gdy Rodzina zobaczyła ilość paczek oraz dwa piękne rowery, na ich twarzach zagościło zdziwienie i szerokie uśmiechy. Pierwszy raz widziałam jak Kuba się szeroko uśmiechnął. Na początku wydawało się, jakby bał się dotknąć swojego pierwszego roweru, ale po chwili prowadził już rower do mieszkania. Pani Monika nie mogła wyjść ze zdziwienia, ponieważ nie spodziewała się, że otrzymana pomoc będzie aż tak duża. Nie podejrzewałaby, że i ona dostanie też rower, na którym będzie mogła jeździć razem z synem i wspólnie spędzać aktywnie czas. W mieszkaniu Rodzina przeżyła kolejny szok. Kubie bardzo spodobała się młodzieżowa bluza, którą otrzymał oraz dwie płyty zespołu, który miał przyjemność usłyszeć kiedyś na żywo. Tak naprawdę z każdą kolejną wyciąganą rzeczą z paczki jego radość wydawała się coraz większa. Pani Monika bardzo wzruszyła się, gdy otworzyła swój prezent, w którym znalazła piękną torebkę, szalik, czapkę oraz rękawiczki. Wszystko było tak pięknie dobrane do siebie, że aż ciężko było uwierzyć, że akcesoria wybierali uczniowie, a nie styliści mody. Dużym zaskoczeniem były też akcesoria do kuchni dla pani Moniki. Nareszcie Rodzina może wymienić stare, zniszczone garnki i patelnie na nowe. Blender, który również znalazł się wśród prezentów też wywołał wiele radosnych emocji. Pani Monika nie mogła uwierzyć w to co widzi. Biżuterię, którą otrzymała będzie zakładać na wyjątkowe okazje. Pierwszą taką okazją będzie Wigilia. Piękny zestaw biżuterii będzie przypominać o tym wspaniałym dniu i osobach które przyczyniły się do tego, że święta w tym roku będą dla Rodziny wyjątkowe.

Słowo od Rodziny

„Długo będziemy pamiętać wczorajszy dzień, te emocje które nie pozwalały myśleć. Dopiero po Waszym wyjściu Wiktor założył swoją super bluzę i nie chciał się z nią rozstać. Dowiedziałam się wczoraj jak ważny był dla niego własny rower, siedział przy nim i głaskał siedzenie.
To wszystko jest niewiarygodne. Nigdy nikt nie kupił mi torebki, czy szalika…
Mam tyle potrzebnych nam rzeczy, o których mogłam tylko marzyć.
Wiktor szybko zasnął pod nową kołderką, a ja siedziałam wśród tych wszystkich kartonów, czerpiąc z nich siłę na przyszłość, na lepszą przyszłość.
Myślałam o tych, którzy to sprawili, nie wiele mogę, dziękuję to za mało, będę się za nich modlić i otaczać dobrą myślą, wspominać na każdej wycieczce rowerowej i nie tylko.
Ta paczka to cud, który zmienił nasze życie i nas.
Dziękujemy za wszystko”

Słowo od Wolontariusza

Z całego serca chciałabym podziękować całemu IX LO w Poznaniu. Wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom oraz Pani Joannie za udzielenie pomocy Rodzinie. Jesteście wspaniali! Jeśli kiedyś ktoś będzie narzekać na dzisiejszą młodzież, podam Was jako idealny przykład młodzieży, która wcale nie jest taka zła, a wręcz przeciwnie, świeci przykładem. Marzenie Kuby spełniło się dzięki Wam. Te Święta zapamięta z mamą z pewnością na zawsze. Życzę Wam zdrowych, spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że będą one dla Was również tak cudowne i magiczne jak dla Pani Moniki, Kuby i dla mnie. Bez Was to by się nie udało. Jestem bardzo szczęśliwa, że są na tym świecie tacy ludzie jak Wy, którzy nie myślą tylko o braniu ale przede wszystkim o dawaniu i dzieleniu się. Jest to szlachetna cecha, którą nie każdy może się pochwalić. Jeszcze raz bardzo dziękuję za wszystko co robicie!

Dziękujemy, że towarzyszysz nam w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym. Tylko razem możemy sprawić, że poruszających historii, jak te opisane w Raporcie o Biedzie 2019, będzie tylko mniej.

Dobrze, że jesteś!

Zespół SZLACHETNEJ PACZKI