MŁODZIEŻ Z BERLINA Z WIZYTĄ W IX LO W POZNANIU

Od soboty, 8.12 do poniedziałku 10.12.2018r. gościliśmy w naszym Liceum grupę młodzieży z Dreilinden Gynasium w Berlinie wraz z dyrektorem szkoły panem Jensem Stillerem. Choć wizyta była krótka, obfitowała w wiele wrażeń, przyniosła nowe doświadczenia i rozpoczęła stała współpracę między szkołami. Uczniowie bardzo szybko nawiązali dobry kontakt i bez problemów porozumiewali się po niemiecku i angielsku. Ważnym punktem pobytu była wizyta w Forcie VII, którego historia poruszyła nas wszystkich. „Einmal ist keinmal”, dlatego już niedługo planujemy rewizytę w Berlinie.

Szczególne podziękowania kieruję do rodziców, którzy tak spontanicznie zgodzili się przyjąć niemieckich uczniów u siebie w domach.

Katarzyna Grabowska