KONKURS POEZJI I PIOSENKI IRLANDZKIEJ 2019

„Yes, yes, yes”- chciałoby się powiedzieć cytując klasyka ponieważ w tym roku w konkursie wygrali uczniowie IX liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu; Jan Kamiński z klasy 2e i Aleksander Koczorowski z klasy 1G_D. Była to już 16 edycja tego Konkursu, który obywa się co roku i cieszy się coraz większym powodzeniem. W tym roku w zmaganiach finałowych wzięło udział 38 osób z ponad 100, które przystąpiły do eliminacji. W trójosobowym jury zasiadali: Aleksander Machalica, aktor Teatru Nowego, Ewa Nawrot, wokalistka i nauczyciel śpiewu oraz Katarzyna Andrzejewska, nauczyciel języka angielskiego ze szkoły językowej Program.

Jan Kamiński urzekł jury i publiczność swoją interpretacją wiersza Wiliama Butlera Yeatsa ” Death” i otrzymał 1 nagrodę w kategorii recytacji w grupie wiekowej 16-19 lat. Aleksander Koczorowski otrzymał 2 nagrodę w kategorii wykonania utworu muzycznego przedstawiając swoją interpretację przeboju zespołu U2 „With or without you”.  Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!