FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI  2017

Tegoroczna akcja Szlachetna Paczka, w której Dziewiątka uczestniczy kolejny rok, zakończyła się w naszej szkole rekordowym wynikiem. Po raz pierwszy pomagaliśmy nie jednej, jak dotychczas, ale dwóm rodzinom – obie doświadczone przez los (ciężka choroba Pani Edyty i śmierć męża Pani Jolanty) borykają się z trudami codzienności, często tracąc nadzieję, że spotka ich jeszcze coś dobrego. W tym roku dzięki Waszym otwartym sercom rodziny te doświadczyły „cudu”.

W sobotę 9 grudnia zawiozłam paczki przygotowane przez uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły do magazynu w Trzebawiu, gm. Stęszew. Na miejscu zaproponowano mi, abym osobiście dostarczyła prezenty Pani Edycie i Panu Piotrowi. Należą oni do jednej z dwóch obdarowanych przez Was rodzin. Pani Edyta ciężko choruje i mieszka wraz z mężem w bardzo skromnych warunkach. Uwierzcie, że pomoc, którą od Was dostali pozwoli im po prostu godnie przetrwać zimę. W maleńkim pokoiku, który zajmują z ledwością zmieściły się kuchenka gazowa (podarowana przez firmę Amica) oraz przywieziony przeze mnie stos paczek. Pani Edyta z zachwytem wyciągała kolejne prezenty: czapkę, szal, kapcie – wszystkie przymierzała z uśmiechem. Jednak kiedy ubrała kurtkę, łzy spłynęły jej po policzkach  i zapytała: Jak Wam się udało trafić z rozmiarem? Jest  piękna, i taka  ciepła! Tak bardzo Wam dziękuję! Cóż mogłam odpowiedzieć? To  wszystko dzięki ludziom dobrej woli – dzięki Wam!  Pan Piotr jest spokojny o opał na zimę (już przykrył węgiel i drewno zabezpieczając je przez śniegiem i deszczem). Cieszy się ogromnie, że Pani Edyta już nie zmarznie. A sweter, który od Was otrzymał będzie zakładał na specjalne okazje – jest przecież taki ładny i nowy. Już sobie wyobrażam ich miny, gdy zobaczyli garnki, talerze i cieplutką nowiuteńką kołdrę….

Chciałabym najserdeczniej podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, moim Drogim Darczyńcom – Ludziom o Wielkich Sercach, którzy nie tylko odpowiedzieli na pilne potrzeby obu rodzin, nie tylko spełnili ich małe marzenia, ale dali im odczuć, że są dla nich wyjątkowi. Dziękuję uczniom i wychowawcom: klas 1C, 1F i 3E za artykuły chemiczne i proszki do prania, klasom 1B i 2C za garnki, koce, ręczniki, talerze, klasie 1D za kołdry, poduszki i ręczniki,  a 2D za pościele, klasie 1A za artykuły szkolne, klasom 2A, 2F i 3A za niesamowitą intuicję w doborze ubrań dla rodzin, klasie 2f za kartę podarunkową na zakup butów, klasie 3B za zakup farby, środka do odgrzybiania ścian, słodyczy i za 200 zł na opał, klasom 2B i 3C za żywność, klasom 1E za prezenty dla Gabrysi, a  3D za golarkę dla Pana Piotra. Dziękuję wszystkim nauczycielom, którzy upiekli ciasta i tym, którzy te ciasta kupili ( zebrałam 804,25zł). Składam podziękowania również klasom 2E (516,5 zł) oraz 3F (454,5 zł) za zbiórkę pieniędzy na zakup opału dla dwóch rodzin. Dzięki Waszej ofiarności zakupiłam tonę węgla i 5 worków drewna dla Pani Edyty i Pana Piotra (990 zł)  i 2m3 drewna kominkowego dla rodziny Pani Jolanty (500 zł). Pozostałą kwotę przeznaczyłam na zakup artykułów szkolnych, żywności, artykułów chemicznych oraz ubrań dla Gabrysi.  Z zebranych pieniędzy kupiłam także wstążki, aby paczki dla rodzin stały się prawdziwymi prezentami. Pozostałe 76 zł i 73 grosze wrzuciłam do puszki Szkolnego Wolontariatu z przeznaczeniem ich dla braci Andrzejewskich, dla których zorganizowany został tegoroczny koncert charytatywny.

Bardzo dziękuję klasom 2f i 3F za profesjonalne i szybkie zapakowanie paczek.

Cieszę się bardzo, że zechcieliście przyłączyć się do tej szlachetnej akcji. Po raz kolejny dowiedliście, że można na Was liczyć, że z Wami nic nie jest zbyt trudne, że wszystko jest możliwe.

Dziękuję z całego serca!

Joanna Nowak