ETAPY SZKOLNE DWÓCH OLIMPIAD Z HISTORII

Przełom listopada i grudnia, mimo trwającej nauki zdalnej, owocował w rywalizację olimpijską naszej młodzieży o awans do zawodów okręgowych dwóch konkursów: Olimpiady Historycznej oraz Olimpiady Wiedzy Historycznej COPTIOSH.

W pierwszym etapie Olimpiady Historycznej nasi uczniowie pisali pracę badawczą, a najwyżej ocenieni awansowali do części ustnej, po której Komisja Szkolna OH zdecydowała, iż awans do etapu okręgowego, który będzie miał miejsce na początku stycznia, otrzymuje uczennica klasy 3f – Weronika Miczek.

Olimpiada Wiedzy Historycznej COPTIOSH, na etapie szkolnym, to test, złożony z 40 pytań, wielokrotnego wyboru. Trudność rozwiązania zadań polegała na bezbłędnym zaznaczeniu wszystkich odpowiedzi, które były prawidłowe do danego pytania.           Z grona 10 uczestników, wyłoniona została najlepsza trójka, która w połowie lutego będzie reprezentowała naszą szkołę w zawodach okręgowych. W gronie najlepszych znaleźli się: Miłosz Imburski – uczeń klasy 3f, Kalina Majchrzak – uczennica klasy G2e oraz Szymon Kubiak – uczeń klasy P2a.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy chęci rywalizacji i sprawdzenia swojej wiedzy historycznej, a najlepszym życzymy powodzenia w dalszym etapie zawodów!