DREILINDEN-GYMNASIUM Z BERLINA Z WIZYTĄ W IX LO W POZNANIU

Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią powróciliśmy do spotkań z naszymi zagranicznymi partnerami.

Od piątku, 9.12.2022r. gościliśmy grupę młodzieży z Dreilinden-Gymnasium Berlin Wannsee wraz z opiekunem panem dyrektorem Jensem Stillerem.  Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od przywitania gości na dworcu, potem była integracja w szkole, wspólne rozmowy, przełamywanie barier językowych. Kolejny punkt programu stanowiła emocjonalna lekcja historii w Forcie VII, wspólny obiad, wizyta na jarmarku oraz w Poznańskiej Palmiarni. Młodzież niemiecka miała okazję poznać naszą szkołę, uczestniczyć w lekcji i rozprawić się z gwarą poznańską.

Choć na dworze było zimno, atmosfera wśród młodzieży była bardzo ciepła, przyjazna i serdeczna.

Niestety w poniedziałek popołudniu musieliśmy się pożegnać, ale już wszyscy czekamy na kolejne spotkanie, tym razem w Berlinie. Bis bald