CHCESZ STUDIOWAĆ MEDYCYNĘ?

Pomóc w udzieleniu odpowiedzi na to pytanie zainteresowanym mogły zajęcia na Uniwersytecie Medycznym, w których 6 czerwca uczestniczyli uczniowie klasy 2f o profilu biologiczno-chemicznym.

Grupa miała niepowtarzalną możliwość poznania Centrum Symulacji Medycznej, gdzie obserwowała, jak studenci III roku medycyny zmagają się z rozwiązywania problemów zdrowotnych fantoma na podstawie scenariuszy chorobowych. Uzupełnieniem była wizyta w Muzeum Uniwersytetu Medycznego i udział w prelekcji na temat historii anestezjologii i zwiedzenie wystawy, której bohaterem jest słynny poznański ortopeda prof. Wiktor Dega.

Klasa nie wyjeżdża w tym roku szkolnym na tradycyjną wycieczkę, zamiast tego jednak intensywnie poszerza swoją wiedzę na temat zwierząt (wizyta w Nowym ZOO), ludzi (Uniwersytet Medyczny) oraz roślin (Uniwersytet Przyrodniczy).