2C NA „DNIU PRZEDSIĘBIORCZOŚCI”

W środę 26 kwietnia uczniowie klasy 2c wzięli udział w kolejnej edycji „Dnia Przedsiębiorczości”. W tym dniu odwiedzili Zakład Ubezpieczeń Społecznych, I oddział w Poznaniu mieszczący się przy ulicy Dąbrowskiego 12. Uczniowie uczestniczyli w krótkim wykładzie na temat historii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, czym się zajmuje, czym są ubezpieczenia, czy warto je płacić oraz uzyskali najważniejsze informacje na temat umów dla osób młodych. Następnie zwiedzili różne działy ZUS, a na zakończenie dnia uczestniczyli w grze Bingo będącej podsumowaniem zdobytej wiedzy w ramach wizyty.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych za miłe przyjęcie i zorganizowanie dla naszych uczniów „Dnia Przedsiębiorczości”.

Opiekun: p.prof. Agata Wieczorek